• na školský rok 2021/2022

• Súkromná stredná odborná škola Gos-Sk, F.Urbánka 19,

918 10 Trnava

Plán výkonov a kritériá pre prijímanie žiakov do študijných a učebných odborov v školskom roku 2021/2022

Riaditeľ S SOŠ Gos-Sk, Ul. F.Urbánka 19, Trnava, v zmysle zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní/ školský zákon / a o zmene a doplnení niektorých zákonov, §64 organizácia prijímacieho konania, po prerokovaní v pedagogickej rade, stanovuje kritériá pre prijímanie žiakov do študijných a učebných odborov v školskom roku 2019/2020 nasledovne:

Plánovaný počet prijímaných žiakov pre školský rok 2021/2022

Študijné odbory:

Číslo ŠO

Názov ŠO

6323 K

Hotelová akadémia

6405 K

Pracovník marketingu

- obchod a podnikanie

- cestovný ruch

6444 K

Čašník, servírka

6445 K

Kuchár

Kritéria prijímacieho konania pre školský rok 2021/2022 pre študijné odbory

ZOHĽADNENIE ŠTUDIJNÝCH VÝSLEDKOV
          Za prospech na základnej škole budú pridelené preferenčné body podľa známok z koncoročnej klasifikácie za 8. ročník a polročnej klasifikácie za 9. ročník základnej školy nasledovne:

1. Povinné predmety:

Do celkového súčtu budú pridelené body za každú známku samostatne podľa nasledujúceho vzťahu: počet bodov= 5.4-x.4-x , kde x je známka.

• Slovenský jazyk a literatúra
          • Matematika
          1. Doplnkové predmety:

Do celkového súčtu budú pridelené body za každú známku samostatne podľa nasledujúceho vzťahu: počet bodov= 2.4-x.4-x , kde x je známka.

1. anglický jazyk
          2. technika

PROSPECH

Ak žiak dosiahol v posledných troch školských rokoch vzdelávania stupeň 1 –výborný zo všetkých predmetov, do celkového hodnotenie sa započíta 5 bodov za každý školský rok.

ĎALŠIE KRITÉRIA

Do celkového súčtu budú pridelené body za každé kritérium samostatne z intervalu 0;100 bodov.

1. Predmetová olympiáda

Predmetová olympiáda sa započítava do celkového hodnotenia, ak sa žiak umiestnil na 1.mieste až 5. mieste. v okresnom alebo krajskom kole v 8.ročníku alebo 9.ročníku v olympiáde zo SJL, cudzieho jazyka ( ANJ, NEJ, RUJ, SJA, FRJ), DEJ, MAT, FYZ, CHE, BIO, GEG alebo technickej olympiáde a Pytagoriáde.

Bodové hodnotenie  1.miesto – 20 bodov

2.miesto – 16 bodov

3.miesto – 12 bodov

4.miesto – 10 bodov

5.miesto – 8 bodov

1.  Vlastné kritérium strednej školy

Žiakovi, ktorý si podal 2 prihlášky na našu školu bude pridelených 10 bodov.

V prípade rovnosti bodov, budú postupne uplatnené nasledovné kritériá:

a/ Podľa § 67 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov bude prednostne prijatý uchádzač, ktorý má podľa rozhodnutia posudkovej komisie sociálneho zabezpečenia zmenenú pracovnú schopnosť,

b/ získal väčší počet bodov za bod č. 3 Ďalšie kritéria,

Vstupné údaje: vyplnená prihláška na vzdelávanie na strednú školu, prípadne vysvedčenie žiaka, diplomy alebo výsledkové listiny preukazujúce poradie žiaka, prípadne jeho výkon.

Prijatých bude uvedený počet žiakov v tabuľke z každého odboru .

Učebné odbory:

Číslo UO

Názov UO

6444 H

Čašník, servírka

6445 H

Kuchár

6456 H

Kaderník

6468 F

Pomocník v kuchyni

!!! Do učebných odborov (t.j. bez maturity) sa prijímacie skúšky nerobia.

Na štúdium budú prijatí všetci uchádzači bez prijímacej skúšky v prípade , že počet prihlásených uchádzačov nepresiahne plánovaný počet.

V prípade, že počet uchádzačov je väčší ako plánovaný počet prijímaných uchádzačov, riaditeľ S SOŠ určuje ďalšie dodatočné kritériá:

1. Výsledky testovania žiakov 9.ročníka ZŠ (súčet percent z oboch predmetov)

2. Hodnotenie prospechu – priemer známok za 8.ročník a prvý polrok 9.ročníka bez výchov

3. Výsledky dosiahnuté na olympiádach a iných súťažiach

4. Hodnotenie správania v ZŠ

Všetci prijatí žiaci (v študijných a 3-ročných učebných odboroch) sa musia preukázať úspešným ukončením 9.ročníka a mať zdravotnú spôsobilosť pre daný odbor v zmysle školského vzdelávacieho programu.

Do dvojročného učebného odboru 6468 F pomocník v kuchyni sa môžu hlásiť žiaci, ktorí majú ukončených 8 aj menej ročníkov základnej školy. Do tohto odboru sa prijímacie skúšky nerobia. Počas štúdia si žiaci v prípade záujmu môžu dokončiť 9. ročník ZŠ a pokračovať v štúdiu na 3 alebo 4 ročných odboroch.

O termínoch zápisu budú žiaci informovaní v rozhodnutí riaditeľa o prijatí.

Všetkým žiakom, ktorí sa zapíšu na štúdium do 1. ročníka v študijných aj učebných odboroch na našej škole, škola uhradí 100% ceny pracovného oblečenia resp. kaderníckeho kufríka.

Denné nadstavbové štúdium – plánované počty prijatia

Číslo ŠO

Názov ŠO

6421 L

Spoločné stravovanie

6426 L

Vlasová kozmetika

Prihlášky na nadstavbové štúdium je treba odovzdať do 31.05.2021

V zmysle § 69, ods. 4 zákona 245/2008 Z.z. riaditeľ školy po prerokovaní v pedagogickej rade určil kritériá na prijatie uchádzačov bez príjimacej skúšky nasledovne:

O poradí rozhodne priemer známok za 1. ročník, 2. ročník  a 1. polrok 3. ročníka bez výchov.

V prípade rovnosti sú pomocným kritériom známky zo správania.

Nadstavbové štúdium sa otvorí iba v prípade, keď do každého odboru sa prihlási minimálne 10 žiakov.

V Trnave dňa 15.01.2021

Mgr.Igor Šturdík