Prihlásenie
 • Súkromná stredná odborná škola Gos-Sk, Ferka Urbánka 19, Trnava 

  Vás srdečne pozýva na

  ,,DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ"

  ktorý sa bude konať v piatok 24.11.2017 od 8.00 v priestroch našej školy.

 • Využitie demonštratívnych metód na hodine technológie

  Cieľom žiakov druhého ročníka študijného odboru hotelová akadémia v predmete technológia bolo zvládnuť prípravu múčnych jedál a múčnikov najskôr v teoretickej rovine. Po zvládnutí kompletného obsahu učiva žiaci využili metódu praktickej činnosti a pripravili zaujímavé múčniky. Každý opísal postup prípravy a ponúkol zo svojho výrobku na degustáciu.

 • Motivačná exkurzia prvákov v zážitkovej reštaurácii UFO v BA

  Vďaka nášmu absolventovi Ivanovi Mrenovi, ktorý nám exkurziu sprostretkoval, mali naši prváci neobyčajný zážitok. Najskôr absolvovali výstup na vyhliadkovú vežu UFO a obzreli si siluetu mesta na Dunaji. Potom im Ivan predstavil bar Apollo. Zážitkom bola práca barmana, degustácia miešaných nápojov a živá otvorená diskusia s barmanom. Ďalším zážitkom bola prehliadka otvorenej kuchyne, kde sa už kuchári pripravovali na prevádzku a prehliadka samotnej zážitkovej reštaurácie, ktorá svojim hosťom ponúka svetovú gastronómiu a nádherný výhľad na Bratislavu. Foto nájdete v galérii. 

  Ďakujeme Ivanovi a spoločnosti Red Monkey Group.

 • Rodičovské združenie

  Dňa 15.11.2017 o 16:00 sa uskutočnia rodičovské združenia jednotlivých tried.

 • Akcia na Dobrej Vode

  Dňa 22. októbra 2017 pri príležitosti 50. výročia otvorenia novej budovy základnej školy Dobrá Voda naši žiaci pripravili pre hostí bohatý bufetový stôl . Fotografie v galérii.

 • Exkurzia v Hurbanove

  Dňa 23. októbra sa žiaci IV. H. a II.NA. zúčastnili odbornej exkuzie v pivovare Hurbanove, kde si vyskúšali umenie čapovať pivo a prezreli si technické vybavenie na výrobu piva spoločnosti Heineken Slovensko. Foto nájdete v galérii.

 • Mladý sommelier

  Dňa 16.10.2017 sa v  hoteli Voronež v Brne konal 21. ročník medzinárodnej súťaže Mladý sommelier. Súťaž je zameraná na znalosti o víne a vinohradníctve s praktickou ukážkou servisu snúbenie jedla a vína. S SOŠ Gos-Sk Trnava úspešne reprezentovali žiaci Erik Dorušinec, ktorý vybojoval 1. miesto a David Hetteš, ktorému o kúsok ušlo tretie miesto. Žiakom srdečne gratulujeme. Fotografie v galérii.

 • Účasť na baristickej súťaži

  Študenti zo stredných odborných škôl a hotelových akadémií Slovenska sa stretli v piatok 13.10.2017 na súťaži SLOVAK BARISTA CUP JUNIOR 2017. Aj naše dievčatá žiačky študijného odboru hotelová akadémia Karolína Puterová a Nina Mancová predviedli svoje baristické umenie. Súťažili v nastavení mlynčeka, príprave espressa, cappuccina a ľubovoľného miešaného nápoja, ktorého základom je káva. Karolína získala špeciálne ocenenie Za sympatie a najlepšieho nováčika súťaže od predsedu TTSK pána Tibora Mikuša.

 • INTERBEAUTY, Bratislava 2017

  Dňa 6.10.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili odbornej exkurzie  INTERBEAUTY v Bratislave.  Okrem produktov o pleť, telo, vlasy a nechty sa mohli oboznámiť s novinkami v líčení a v úprave vlasov na jeseň a zimu. Fotografie v galérii.

 • Trnavské dni 2017

  Dňa 23.09.2017 naši žiaci pripravili slávnostnú recepciu pri príležitosti tradičného stretnutia významných rodákov a osobností so vzťahom k nášmu mestu – TRNAVSKÉ DNI 2017. Fotografie v galérii.

 • Exkurzia v Trenčíne

  Dňa 13.6.2017 sa triedy I. K. a I. M. zúčastnili odborno-poznávacej exkurzie v Trenčíne. Navštívili hotel Elizabeth, v ktorom dostali odborný výklad o vybavení hotela, hotelových službách, gastronómii a wellnesse. Tiež si zopakovali svoje vedomosti z dejepisu, veď hotel stojí pod skalou s pamätným nápisom v skale Laugaríciu, ktorý tu zanechali Rimania. Potom sa žiaci prešli historickými uličkami pod hradom, videli dom kata, Café Fatima a centrum mesta so zachovanými meštiackymi domami.

 • Exkurzia v Bratislave

  Žiaci III. H triedy študijný odbor hotelová akadémia 7. júna 2017 navštívili Bratislavu. Z pamiatok, ktoré navštívili ako TOP označili: výhľad z Bratislavského hradu, návštevu hotela Carlton a Modrý kostolík. Prechádzkou po našom hlavnom meste ich sprevádzalo príjemné počasie a dobrá nálada.

 • Odborná exkurzia vo Vinárstve Mrva&Stanko

  Už tradične navštívili žiaci druhého ročníka študijného odboru hotelová akadémia svetoznáme vinárstvo. Odborne im bol sprostredkovaný výklad o výrobe vína, skladovaní, fľaškovaní a archívnom skladovaní starších ročníkov vín.

  Vinárstvu Mrva&Stanko ďakujeme!

 • Vyškolili sme nových baristov

  Dvanásť žiakov študijného odboru hotelová akadémia úspešne absolvovalo baristický kurz vedený lektorkami z Academy of Coffe. Na kurze získali základy baristiky, techniky prípravy espressa, nastavenia mlynčeka, základy Latte art a dodržiavaniahygieny pracoviska.

 • Ukončenie štúdia 2017

  Dňa 31. mája 2017 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení úspešným maturantom. Želáme im veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote. blush

  Foto nájdete vo fotogalérii.

 • Obnovenie platnosti ISIC preukazu

  Milí žiaci,

  Obnoviť si platnosť ISIC preukaz na školský rok 2017/2018 objednaním prolongačnej známky ISIC 09/2018 je možné do 30.09.2017 aj na našej škole. Po tomto termíne už len na www.objednaj-preukaz.sk.  Propagačný leták a video si môžete pozrieť tu:

  https://www.youtube.com/watch?v=41Vmu_uAXt4

   

   

 • Naši najúspešnejší somelieri
 • Prečo študovať na našej škole?
  • pracovné oblečenie zadarmo
  • finančné odmeňovanie žiakov za dobrý prospech vždy k 31.01. a k 30.06.
  • finančné odmeňovanie žiakov na odbornom výcviku
  • od 1. ročníka sú žiaci zaraďovaní na zmluvné pracoviská - reštaurácie a hotely, cestovné kancelárie a obchodné organizácie a pod. 
 • Praktická časť MS štud. odborov kuchár+čašník

  Dňa 10.5.2017 sa  konala praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky žiakov IV.K študijného odboru kuchár a IV.M študijného odboru čašník na tému „Street food fest“ v priestoroch ARÉNA CITY Trnava. Maturanti pripravili celú paletu farebných nápadov, chutí, vôní, gastronomických a kulinárskych špecialít. Maturantom prajeme veľa úspechov v ďalšom živote.

 • Beseda s futbalistami

  V stredu 10. 5. 2017 sa vrámci projektu FC Spartak Trnava „Andeli deťom“ uskutočnila beseda našich žiakov s hráčmi Spartaka Erikom Jirkom a Lukášom Mihálikom. Besedu viedol PR a event manažér FC Spartak Trnava PhDr. Marek Ondrejka. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavostí zo života futbalistov a klubu, na záver besedy súťažili o hodnotné ceny, ktoré priniesli hostia.

strana: