Prihlásenie
 • Exkurzia v Erste Campus

  Dňa 14.2.2018 sa trieda III. H. zúčastnila vo viedenskom Erste Campuse projektu Financial Life park /FLIP/. Študenti riešili pomocou špeciálne nakonfigurovaných tabletov na rôznych stanoviskách veľmi zaujímavé úlohy a postupne sa učili:

  - uvažovať o úlohe peňazí v našom živote,

  - plánovať si svoj rozpočet a kontrolovať si realitu svojich rozhodnutí v simulácii založenej na princípe závodu s časom,

  - naučiť sa v praxi niečo o „cene“ a „hodnote“ a o tom, ako sa menia v závislosti od kontextu a emocionálnych väzieb,

  - diskutovať o najnovších ekonomických témach a o praktických veciach,

  - sledovať cestu produktu okolo sveta a pochopiť tak vplyv rozhodnutí spotrebiteľov v globálnom meradle.

  Na odbornej príprave boli použité expertné poznatky z Viedenskej univerzity ekonomiky a obchodnej správy (WU Vienna), Viedenskej univerzity a Stanfordskej univerzity. Foto v galérii.

 • Workshop pre somelierov juniorov

  V dňoch 12. 2. a 13. 2. 2018 organizovala Asociácia somelierov Slovenskej republiky workshop pre somelierov juniorov a ich učiteľov. Cieľom  bolo hlavne  vzbudiť záujem  o náročnú, ale mimoriadne zaujímavú profesiu someliera. Workshop prebiehal v Penzióne Karolína v Slovenskom Grobe, kde mohli zúčastnení žiaci priamo vidieť prácu someliera. Zároveň mali možnosť degustovať rôzne zaujímavé vína zo slovenských vinárstiev, ale i z celého sveta. Súčasťou tohto workshopu bola aj exkurzia vo vinárstve Karpatská perla. Z našej školy sa workshopu zúčastnili žiak David Hetteš z III. H triedy a majsterka odbornej výchovy Iveta Karellová. 

 • Baristky súťažili

  Už tradične sa naši žiaci zúčastnili medzinárodného veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave. Zvlášť pre dve žiačky tretieho ročníka študijného odboru hotelová akadémia Karolínu Puterovú a Ivanu Valentovú bol tento deň výnimočný. Na súťaži SLOVAK BARISTA CUP junior 2018 začali zbierať body na vytúženú cestu do Brazílie.

 • Požehnanie vín

  Dňa 9. 2. 2018 sa konal na Arcibiskupskom úrade už 16. ročník požehnania mladých vín, ktorý každoročne organizuje mesto Trnava.  Na tomto podujatí sa odprezentovali aj žiaci našej školy.

 • Napísali o nás
 • DOD 2017

  Dňa 24. novembra 2017 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Nielen žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia a široká verejnosť si mohla prezrieť priestory našej školy a ukážky práce našich terajších študentov. Fotografie z vydarenej akcie nájdete vo fotoalbume.

 • Gos – ka opäť získala titul Junior Sommelier Moravy

   Junior somelieri sa už po piatykrát stretli v dňoch 22. a 23. 11. 2017 na medzinárodnej súťaži „SOMMELIER MORAVY 2017“ v meste Znojmo. Žiaci Súkromnej strednej odbornej školy  Gos-Sk Trnava, odboru hotelová akadémia Erik Dorušinec a David Hetteš sa predviedli vo svojich somelierskych zručnostiach. Museli prejsť písomným testom, opisom anonymných vzoriek vína a servisom červeného vína. Obaja po zvládnutí týchto disciplín postúpili do finále, kde ďalej predvádzali svoje somelierske umenie, a to v servise šumivého vína, oprave vínnej karty, priradenie vín k menu a opisu jednej Moravskej vinárskej podoblasti. Erik po vynikajúcom výkone získal titul Junior Sommelier Moravy a zároveň aj obhájil 1. miesto z minulého roku pre S SOŠ Gos-Sk (pokračuje v tradícii po Nine Šallaiovej). David sa umiestnil na peknom 4. mieste. Žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy i Trnavy! Fotografie v galérii.

 • Poznávacia exkurzia žiakov v Salzburgu

  Salzburg je mesto v Rakúsku, je štvrtým najväčším mestom Rakúska a je hlavným mestom spolkovej krajiny Salzbursko, leží na rieke Salzach na úpätí Salzburských Álp. Je známe jedinečným historickým centrom s pamiatkami. Takto videli Salzburg aj naši žiaci a pedagógovia. Mestom nás previedla a odborný výklad zabezpečila sprievodkyňa spoločnosti Turancar. V Salzburgu bolo cítiť Mozartovho ducha, ale aj vianočnú atmosféru. Noc sme prečkali v hoteli v romantickej dedinke Seeham.  Ďalším zážitkom bola návšteva Oberndorfu, rodisku Tichej noci. V mestečku sme navštívili kaplnku, Múzeum tichej noci a pešo sme navštívili nemecké mestečko Laufen. Veľkým zážitkom boli aj chvíle strávené pri jazere Mondsee. Unavení, ale spokojní a plní zážitkov sme sa vrátili do Trnavy a už sa tešíme na ďalšie poznávacie exkurzie.

 • Využitie demonštratívnych metód na hodine technológie

  Cieľom žiakov druhého ročníka študijného odboru hotelová akadémia v predmete technológia bolo zvládnuť prípravu múčnych jedál a múčnikov najskôr v teoretickej rovine. Po zvládnutí kompletného obsahu učiva žiaci využili metódu praktickej činnosti a pripravili zaujímavé múčniky. Každý opísal postup prípravy a ponúkol zo svojho výrobku na degustáciu.

 • Chrípkové prázdniny

  Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov budú v dňoch 21.12.2017 a 22.12.2017 chrípkové prázdniny. Vyučovanie po vianočných prázdninách začína 8.1. 2018.

 • Motivačná exkurzia prvákov v zážitkovej reštaurácii UFO v BA

  Vďaka nášmu absolventovi Ivanovi Mrenovi, ktorý nám exkurziu sprostretkoval, mali naši prváci neobyčajný zážitok. Najskôr absolvovali výstup na vyhliadkovú vežu UFO a obzreli si siluetu mesta na Dunaji. Potom im Ivan predstavil bar Apollo. Zážitkom bola práca barmana, degustácia miešaných nápojov a živá otvorená diskusia s barmanom. Ďalším zážitkom bola prehliadka otvorenej kuchyne, kde sa už kuchári pripravovali na prevádzku a prehliadka samotnej zážitkovej reštaurácie, ktorá svojim hosťom ponúka svetovú gastronómiu a nádherný výhľad na Bratislavu. Foto nájdete v galérii. 

  Ďakujeme Ivanovi a spoločnosti Red Monkey Group.

 • Akcia na Dobrej Vode

  Dňa 22. októbra 2017 pri príležitosti 50. výročia otvorenia novej budovy základnej školy Dobrá Voda naši žiaci pripravili pre hostí bohatý bufetový stôl . Fotografie v galérii.

 • Exkurzia v Hurbanove

  Dňa 23. októbra sa žiaci IV. H. a II.NA. zúčastnili odbornej exkuzie v pivovare Hurbanove, kde si vyskúšali umenie čapovať pivo a prezreli si technické vybavenie na výrobu piva spoločnosti Heineken Slovensko. Foto nájdete v galérii.

 • Mladý sommelier

  Dňa 16.10.2017 sa v  hoteli Voronež v Brne konal 21. ročník medzinárodnej súťaže Mladý sommelier. Súťaž je zameraná na znalosti o víne a vinohradníctve s praktickou ukážkou servisu snúbenie jedla a vína. S SOŠ Gos-Sk Trnava úspešne reprezentovali žiaci Erik Dorušinec, ktorý vybojoval 1. miesto a David Hetteš, ktorému o kúsok ušlo tretie miesto. Žiakom srdečne gratulujeme. Fotografie v galérii.

 • Účasť na baristickej súťaži

  Študenti zo stredných odborných škôl a hotelových akadémií Slovenska sa stretli v piatok 13.10.2017 na súťaži SLOVAK BARISTA CUP JUNIOR 2017. Aj naše dievčatá žiačky študijného odboru hotelová akadémia Karolína Puterová a Nina Mancová predviedli svoje baristické umenie. Súťažili v nastavení mlynčeka, príprave espressa, cappuccina a ľubovoľného miešaného nápoja, ktorého základom je káva. Karolína získala špeciálne ocenenie Za sympatie a najlepšieho nováčika súťaže od predsedu TTSK pána Tibora Mikuša.

 • INTERBEAUTY, Bratislava 2017

  Dňa 6.10.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili odbornej exkurzie  INTERBEAUTY v Bratislave.  Okrem produktov o pleť, telo, vlasy a nechty sa mohli oboznámiť s novinkami v líčení a v úprave vlasov na jeseň a zimu. Fotografie v galérii.

 • Trnavské dni 2017

  Dňa 23.09.2017 naši žiaci pripravili slávnostnú recepciu pri príležitosti tradičného stretnutia významných rodákov a osobností so vzťahom k nášmu mestu – TRNAVSKÉ DNI 2017. Fotografie v galérii.

 • Exkurzia v Trenčíne

  Dňa 13.6.2017 sa triedy I. K. a I. M. zúčastnili odborno-poznávacej exkurzie v Trenčíne. Navštívili hotel Elizabeth, v ktorom dostali odborný výklad o vybavení hotela, hotelových službách, gastronómii a wellnesse. Tiež si zopakovali svoje vedomosti z dejepisu, veď hotel stojí pod skalou s pamätným nápisom v skale Laugaríciu, ktorý tu zanechali Rimania. Potom sa žiaci prešli historickými uličkami pod hradom, videli dom kata, Café Fatima a centrum mesta so zachovanými meštiackymi domami.

 • Exkurzia v Bratislave

  Žiaci III. H triedy študijný odbor hotelová akadémia 7. júna 2017 navštívili Bratislavu. Z pamiatok, ktoré navštívili ako TOP označili: výhľad z Bratislavského hradu, návštevu hotela Carlton a Modrý kostolík. Prechádzkou po našom hlavnom meste ich sprevádzalo príjemné počasie a dobrá nálada.

 • Odborná exkurzia vo Vinárstve Mrva&Stanko

  Už tradične navštívili žiaci druhého ročníka študijného odboru hotelová akadémia svetoznáme vinárstvo. Odborne im bol sprostredkovaný výklad o výrobe vína, skladovaní, fľaškovaní a archívnom skladovaní starších ročníkov vín.

  Vinárstvu Mrva&Stanko ďakujeme!

strana: