• " Svet sa musí o tom dozvedieť "

• Žiaci našej školy navštívili dňa 22.11.2018 Múzeum Holokaustu v Seredi. V priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora, ktoré sa viažu na riešenie židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny, si žiaci pod pedagogickým dozorom prezreli budovy, v ktorých sa skrývajú predmety dokumentujúce toto neslávne obdobie dejín ľudstva. Tiež si vypočuli príbeh väzňov: Vrbu a Wetzlera, ktorým sa podarilo z pekla Osviečimu uniknúť a podať svedectvo o zverstvách fašizmu. Sychravé počasie iba podčiarkolo smutnú tému tejto exkurzie.

• Rozšírili sme si odborné vedomosti a zručnosti

• Je nám jasné, že ak sa chceme uplatniť v praxi potrebujeme niečo viac ako získavame na teoretickom vyučovaní a na odbornom výcviku. Preto sme sa rozhodli absolvovať baristický kurz. Pod odborným vedením skúseného lektora z Academy  of coffee Oldřicha Holiša ml. už vieme správne nadstaviť mlynček, pripraviť dobré espresso, cappuccino ale ovládame aj základné techniky latte artu. Veríme, že všetky tieto vedomosti a odborné zručnosti uplatníme v praxi a odmenou nám budú spokojní zákazníci. Ďakujeme všetkým, ktorí pripravili a zrealizovali tento super kurz.

Dáša Magulová a Kristína Takácsová, III.H trieda

• Koncert zdravotne znevýhodnených mladých ľudí

• Dňa 21.11.2018 prijali žiaci našej školy pozvanie na Koncert zdravotne znevýhodnených detí a mladých ľudí v kine Hviezda.