• Pracovník marketingu - praktická maturita

• Dňa 22. a 29. apríla 2022 prebehla praktická časť odbornej zložky pre štvrtákov v študijnom odbore pracovník marketingu. Žiaci so zameraním na cestovný ruch ukázali svoje vedomosti a zručnosti pri simulácii 3-dňového zájazdu po jednotlivých krajoch Slovenska a Čiech. Žiaci z druhej skupiny zameranej na obchod si založila fiktívnu firmu, navrhli a zrealizovali propagačnú akciu. Fotografie z akcie a obhajoby prác nájdete vo fotogalérii.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pracovník marketingu - praktická maturita.

• Someliéri z Gos – ky nesklamali ani tento rok

• Po dvojročnej prestávke sa konala prestížna súťaž Majstrovstvá someliérov Slovenska v kategóriii junior 2022, ktorú vyhlasuje Asociácia someliérov Slovenskej republiky. Po dlhšej prestávke bola príprava na súťaž náročnejšia vzhľadom ku kratšej dobe prípravy z dôvodu situácie Covid 19.

Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov z 10 škôl z celého Slovenska. Súťaž pozostávala zo základného kola, kde žiaci museli zvládnuť písomný test, dekantáciu červeného vína a senzorické hodnotenie vína. Po absolvovaní týchto disciplín traja najlepší postúpili do finále. Naša žiačka Emma Pinkasová  postúpila medzi troch najlepších someliérov Slovenska a vo finálnom kole  získala 2. miesto.

Blahoželáme k 2. miestu JUNIOR SOMELIÉR SLOVENSKA

Gos – ka si drží stále pevné miesto na špičke medzi junior someliérmi.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Majstrovstvá someliérov Slovenska v kategórii junior 2022.

• Súťaž Pilsner Urquell Master

• Žiačka Súkromnej strednej odbornej školy Gos-Sk, F. Urbánka 19, Trnava  Melisa Marečková, študijný odbor hotelová akadémia piaty ročník sa zapojila do Česko - Slovenskej súťaže Pilsner Urquell Master Bartender. V prvom regionálnom kole musela ovládať históriu, výrobný a varný proces piva Pilsner Urquell ako aj správnu starostlivosť o pivné sklo a v neposlednom  rade spôsob správneho čapovania. Naša žiačka si v prvom kole vybojovala postup do druhého kola, ktoré sa uskutoční 19.4. – 29.4.2022. V druhom kole súťažná komisia prekvapí súťažiacich na prevádzkach, kde musia súťažiaci byť pohotoví, komunikatívni, vedieť odpovedať na otázky a byť zruční pri čapovaní piva.

Sme na našu žiačku hrdí a držíme jej palce, aby sa prebojovala až do finále.

• Rodičovské združenie

• Oznamujeme zákonným zástupcom žiakov, že dňa 20.04.2022 o 15:00 sa uskutočnia triedne rodičovské združenia prezenčnou formou za dodžania aktuálnych protiepidemických opatrení.