• Vianočné posedenie v DSS Pastuchov

• Žiaci I. H. triedy ŠO hotelová akadémia sa dňa 7.12.2018 zúčastnili so svojimi pedagógmi vianočného posedenia s deťmi a klientami Domova sociálnych služieb v Pastuchove. Rozdali im darčeky a pripravili si vianočný program.

Hormadné foto z akcie

• Odborno-poznávacia exkurzia v Rakúsku

• V dňoch 5.- 6.12.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili odborno-poznávacej exkurzie v rakúskom meste Graz. Prvý deň si prezreli pamiatky mesta, navštívili Vianočné trhy a ľudový Betlehém. Večer ich na námestí " privítali čerti - Krampusse.

Druhý deň sa prešli k zámku Eggenberg a potom absolvovali prehliadku hotela NOVAPARK. Pozreli si interiér dvoch lietadiel Boeing a Iľjušin. Zaujímavosťou bolo, že priamo v týchto lietadlách sa nachádza reštaurácia a bar pre hostí vo výške 22m. Exkurzia ďalej pokračovala do pútnického mestečka Mariazell, kde žiaci navštívili baziliku. Na vianočných trhoch si mohli kúpiť typický perník z tejto oblasti - Pirkerlebkuchen. Večer sa plní zážitkov vrátili na Slovensko. Foto v galérii.

• Hurbanovská pivná cesta

• Takto pomenovali v Hurbanovskom pivovare edukačný program, ktorý predstavuje celý proces výroby piva. Ako po minulé roky aj tento školský rok sa zúčastnili tohto programu naši štvrtáci zo študijného odboru hotelová akadémia. Absolvovali prehliadku pivovaru a so záujmom sledovali prácu pivného sládka p.Karola Franceho, ktorý im predviedol ako správne čapovať pivo a ako sa dokonale starať o výčapné zariadenie. Všetci žiaci absolvovali program „ Umenie čapovať „ a všetci obdržali certifikát o úspešnom absolvovaní tohto programu.

• 6. ročník súťaže Sommelier Moravy

• V dňoch 21. a 22. 11. 2018 sa v  v Znojme konal  6. ročník súťaže „Sommelier Moravy“. Získať titul Junior Sommelier Moravy znamenalo prejsť niekoľkými nie ľahkými disciplínami. V základnom kole museli súťažiaci zvládnuť písomný test s otázkami o vinárstve, vinohradníctve a gastronómii, potom nasledovala degustácia a opis  anonymnej vzorky vína, v semifinále sa predvádzal servis červeného vína. Vo  finále, kam  postúpili 3 najlepší,   čakali  na súťažiacich nasledujúce disciplíny: odporúčanie  vín tuzemskej produkcie k pripravenému menu, oprava chýb vo vínnej karte, servis sektu a predstavenie  jednej vinohradníckej podoblasti z Čiech alebo Moravy. Náš žiak David Hetteš po víťazstve v súťaži Mladý sommelier v Brne predviedol najlepší výkon a  získal 1. miesto. Vybojoval titul „Sommelier Moravy“ v Znojme a týmto naša škola získala toto umiestnenie už po tretíkrát. Žiakovi srdečne blahoželáme! Fotografie v galérii.