• Budapešť

• Perla na Dunaji, metropola strednej Európy. Aj takéto prívlastky má Budapešť, ktorú sme so žiakmi navštívili. Zaujala nás ako mesto s historickými pamiatkami a zaujímavou architektúrou. Najväčším zážitkom boli čarovné vianočné trhy na Vörösmartyho námestí.

• Beseda

• V dňoch 18.11.2019 a 28.11.2019 sme v spolupráci s CPPPaP v Trnave zrealizovali besedy pre žiakov prvých ročníkov na tému: Rasizmus, intolerancia, predsudky.

• Vianočná Viedeň

• Dňa 27.novembra sa žiaci študijného odboru pracovník marketingu zúčastnili odbornej exkurzie vo Viedni.

V nákupnom centre na okraji Viedni si prezreli vianočný sortiment a výzdobu obchodov. V popoludňajších hodinách si prezreli aj vyzdobené centrum Viedne a Vianočné trhy pri radnici.

Foto nájdete v galérii.

• Sommelier Moravy

• Začínajúce mladé somelierky Lovásova Eliška, Pinkasová Emma a Šípková Mária z II. H triedy si v dňoch 20. - 21. 11. 2019 zmerali svoje somelierske zručnosti na medzinárodnej súťaži “Sommelier Moravy” v Znojme. Na súťaži sa darilo aj Davidovi  Hettešovi z V. H triedy, ktorý sa nestratil medzi profesionálmi a obsadil krásne 4. miesto. Táto prestížna súťaž priniesla všetkým cenne skúsenosti a posunula ich v odbornom raste. Žiakom srdečne ďakujeme za reprezentáciu školy. Foto v galérii!

• Športové aktivity našich žiakov

• V uplynulých týždňoch si naši žiaci zmerali svoje sily s rovesníkmi z ostatných stredných škôl vo viacerých kolektívnych aj individuálnych športoch. Foto z akcií nájdete vo fotogalérii.

• Exkurzia v IKEA

• V stredu 13.novembra sa žiaci študijného odboru pracovník marketingu - obchod zúčastnili odbornej exkurzie z predmetu tovaroznalectvo na tému " Iný spôsob predaja tovaru".

Foto nájdete v galérii.

• Finančná gramotnosť pre maturantov

• Vo štvrtok 14.11.2019 sa konala prednáška na tému Finančná gramotnosť mladých ľudí. Prednášku zabezpečila pre našich maturantov spoločnosť PROSIGHT Slovensko a. s.

• Káva Čaj Čokoláda

• Deň plný kávy, čaju a čokolády prežili vo štvrtok 7.11.2019 žiaci tretieho a štvrtého ročníka študijného odboru hotelová akadémia. Strávili čas v spoločnosti ľudí, ktorí robia svoju prácu s láskou a zanietením. Skúsení baristi, teatendri, čokolatieri a barmani im predviedli to najlepšie zo svojej práce. Žiaci ochutnali a spoznali nové chute, vydali sa na exkurziu do sveta čaju, degustovali odrodovú kávu a čokoládu, oddýchli si pri cestovateľskom kine a užili si príjemnú atmosféru Festivalu.

• Majstrovstvá somelierov Slovenska 2019

• Someliersky krúžok bol povzbudiť súčasného aj bývalého žiaka na Majstrovstvách somelierov  Slovenska 2019,  ktoré sa konali dňa 28. 10. 2019  v priestoroch hotela Devín v Bratislave. Súťaže sa zúčastnilo 19 somelierov profesionálov  zo Slovenska aj Českej republiky. Že sa  naši žiaci  stále držia v somelierskej špičke dokazuje aj krásne štvrté miesto, ktoré si v náročnej súťaži odniesol náš bývalý žiak Erik Dorušinec a  David Hetteš z V. H triedy  sa medzi profesionálmi určite nestratil. Začínajúce mladé somelierky  I. a II. ročníka hotelovej akadémie si odniesli inšpiráciu a motiváciu potrebnú pre ich ďalší  someliersky rozvoj.