• Získavanie odborných vedomostí a zručností v praxi

• Žiaci štvrtého ročníka študijného odboru hotelová akadémia a naše úspešné sommelierky absolvovali prehliadku Hotela Matyšák v Bratislave a špeciálne absolvovali odbornú prednášku a mini degustáciu vo vínnej pivnici vinárstva Matyšák. Odborne sa im venoval náš absolvent a uznávaný sommelier Erik Dorušinec. Žiaci si vyskúšali servis vína, sabráž šumivého vína, prezreli si vínnu pivnicu a absolvovali mini degustáciu. Erikovi veľmi ďakujeme za úžasný zážitok a obohatenie vedomostí a zručností.

• Exkurzia v Brne

• Dňa 1.decembra 2022 sa žiaci II. H zúčastnili jednodňového pobytu v českom meste Brno. Prezreli si historické centrum a navštívili aj vianočné trhy.

• Titul Sommelier Moravy 2022 Junior po štvrtýkrát vybojovala Goska

• Naše žiačky hotelovej akadémie Sophia Mária Hubler, Ivana Andelová - I. H., Emma Pinkasová a Mária Šípková - V. H. sa v dňoch 23.11-24.11 2022 zúčastnili sommelierskej súťaže v Znojme. Po absolvovaní náročných disciplín sa všetkým žiačkam veľmi darilo, ale najviac Márii Šípkovej, ktorá vybojovala 1. miesto a tak získala titul Sommelier Moravy Junior 2022.

Všetkým žiačkam srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Sommelier Moravy 2022 Junior.

• Odborný výcvik - pracovník marketingu.

• Žiaci prvého ročníka ŠO pracovník marketingu-cestovný ruch sa v rámci odborného výcviku postupne oboznamujú so zaujimavými miestami v našom meste. Naposledy navštívili Západoslovenské múzeum v Trnave. Zaujimavé a krásne expozície sa oplatí vidieť a doporučujeme navštíviť.

• Rodičovské združenie

• Oznamujeme rodičom a zákonným zástupcom žiakov školy, že rodičovské združenie jednotlivých tried sa uskutoční dňa 23.11.2022 (streda) o 16:00. Rozpis tried bude umiestnený na vrátnici školy.

• Halový turnaj stredných škôl

• Dňa 10. novembra 2022 sa konali majstrovstvá okresu v halovom futsale žiakov stredných škôl. Naši žiaci po skvelom výkone vyhrali všetky zápasy a umiestnili sa na 1. mieste v skupine s výborným skóre 16:1. Postupujú ďalej do finále, kde sa stretnú s víťazmi ďalších skupín.

Gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov :)

• Majstrovstvá somelierov Slovenska 2022

• Dňa 10.10.2022 sa po trojročnej prestávke konala medzinárodná súťaž Majstrovstvá somelierov Slovenska 2022 v kategórii senior. Naše žiačky Emma Pinkasová a Mária Šípková pod vedením MOV Ivety Karellovej našli odvahu a skúsili si zmerať svoje somelierske znalosti v tejto náročnej súťaži. Dievčatá na tejto súťaži získali nielen cennú skúsenosť, ale aj motiváciu ďalej na sebe pracovať a vzdelávať sa v somelierstve.

• ! Oznam !

• Vážení rodičia,

z dôvodu zvýšených nákladov na energie, ktoré sa nám zvyšovali od augusta, septembra 2022 a každý mesiac sú vyššie, s poľutovaním Vám oznamujeme, že si nemôžeme v súčasnosti dovoliť preplatiť pracovné oblečenie a kozmetické kufríky pre našich žiakov - Vaše deti.

Zároveň Vám oznamujeme, že je možné sumu za pracovné oblečenie a kozmetické kufríky uhradiť na splátky do 15.12.2022.

Za pochopenie ďakujeme

• Kľúč k úspešnému podnikaniu

• Žiaci I. M a I.NA sa zúčastnili vzdelávacej aktivity "Kľúč k úspešnému podnikaniu" v Národnom podnikateľskom centre Trnava. Ďakujeme lektorovi Mgr. Kovaľovi a manažérke Mgr. Danke Chválovej za zaujímavý deň.

• Zabezpečenie gastronomickej akcie

• Aj v tomto školskom roku zabezpečujeme v rámci odborného výcviku gastronomické akcie - prípravu a servis jedál, zabezpečenie obsluhy na akcii. Na príprave sa podieľali žiaci zo študijných odborov:

• hotelová akadémia
            •  kuchár
            •  čašník, servírka

taktiež žiaci z učebných odborov

•  kuchár
            •  čašník, servírka
            • pomocník v kuchyni

Fotografie z prípravy akcie nájdete v galérii

• Raňajky v tráve

• Piknik „ Raňajky v tráve“ pripravili žiaci študijného odboru hotelová akadémia zo IV.H triedy. Nadviazali
            tak na teoretické vedomosti získané z medzinárodnej gastronómie. Pripravili raňajkové špeciality
            anglickej, francúzskej, českej, moravskej a slovenskej kuchyne a nezabudli ani na zdravé jedlá a pitný
            režim.

• Odborná exkurzia

• Uprostred Váhu, na nádherne upravenom ostrove, stojí komplex šiestich kúpeľných spa hotelov siete Ensana. Jeden z nich, moderný 4 – hviezdičkový hotelový komplex Esplanade, spoznávali žiaci študijného odboru hotelová akadémia z  I.H a z III.H triedy. Pod vedením HR manažérky Ivety Miškovicovej a manažéra hotela získali žiaci základné informácie o hotelovom komplexe, videli niekoľko moderných reštaurácií, niekoľko hotelových izieb a ostatné časti hotela.

• 2. kolo prijímacieho konania

• Oznamujeme žiakom deviateho ročníka a ich rodičom, že druhé kolo prijímacíeho konania sa uskutoční v študijnom odbore 6445 K kuchár, v učebných odboroch 6445 H kuchár a 6444 H čašník, servírka. Záujemcovia môžu poslať prihlášky prostredníctvom portálu edupage, poštou alebo osobne.

Počet voľných miest:

6445 K kuchár : 7

6445 H kuchár : 6

6444 H čašník, servírka: 6

• Predĺženie platnosti ISIC pre pokračujúcich študentov od 01.06.2022

• Od 1.6.2022 majú žiaci možnosť predĺžiť si platnosť ISIC karty na zľavy v doprave.

Predĺženie možno urobiť 2 spôsobmi:

1. Cez novú platformu a to aplikácia UBIAN, ktorú si viete bezodplatne stiahnuť. Navyše, po pridaní preukazu do aplikácie, žiaci (prípadne ich zákonní zástupcovia) si vedia v reálnom čase skontrolovať platnosť ich preukazu, skontrolovať výšku kreditu na svojej karte, prípadne si tento kredit jednoducho dobiť.

Bližšie informácie: UBIAN_prolongacia_2022_mail.pdf

2. Cez SMS

Bližšie informácie: SMS_prolongacia_2022_mail.pdf

Sprievodny list spoločnosti zabezpečujúcej predĺženie dopravnej karty: Sprievodny_list_2022.pdf