• Sommeliersky kurz

• V dňoch 31.03.2020 až 01.04.2020 sa na našej škole uskutoční Sommeliersky kurz. Cena kurzu je 100€. Prihlásiť sa môžete do 25.03.2020  u HMOV p. Ďurišovej.

• Prednáška - Prevencia obchodovania s ľuďmi

• Dňa 11. februára 2020 sa na našej škole konala prednáška s názvom " Prevencia obchodovania s ľuďmi ". Pracovníci Odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR so žiakmi diskutovali na danú tému. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa, ako postupovať, ak by sa stali obeťami trestných činov. Garantom projektu je Mgr. Silvia Malatinská, PhD.

• Workshop na tému “Úspešné príbehy slovenských somelierov”

• Workshopu na tému “Úspešné príbehy slovenských somelierov” pre junior somelierov pod záštitou ASSR - Asociácia somelierov Slovenskej republiky  sa zúčastnila naša nádejná mladá somelierka Mária Šípková z II. H triedy s majsterkou odbornej výchovy Ing. Ivetou Karellovou v Slovenskom Grobe Husacina & Penzión Karolína. Okrem zaujímavých prednášok sa konala aj odborná degustácia vín vinárstva Winterberg zo Skalice, nemeckých, francúzskych, talianskych vín a tiež aj návšteva vinárstva Janoušek a Šimák zámok Pezinok. Ďakujeme za veľa podnetných informácií!

• Oznam

• Oznamujeme ZŠ , že v školskom roku 2020/2021 otvárame nový 2-ročný odbor 6468 F pomocník v kuchyni.

Do prvého ročníka 2-ročného odboru pomocník v kuchyni môže byť prijatý uchádzač, ktorý neukončil vzdelávací program základnej školy v poslednom ročníku alebo posledný ročník neukončil úspešne. Posledným ročníkom sa nemyslí iba 9. ročník, t.j. môžu byť prijatí aj žiaci, ktorí majú ukončených menej ako 8 ročníkov ZŠ.

• Barmanská súťaž St. Nicolaus Young Bartenders Talent

• V dňoch 10. - 11.12 .2019 sa žiaci V.H Martin Mrva a Ivana Valentová zúčastnili barmanskej súťaže St. Nicolaus Young Bartenders Talent. Súťaž prebiehala počas dvoch dní. Prvý deň sa žiaci zúčastnili workshopov, prezentácií, vylosovali si čísla. Vybrali si suroviny z marketu, z ktorých v časovom limite 60 minút zostavili na báze borovička Domovina miešaný nápoj. V následujúci deň žiaci svoj signature drink pripravovali v bare Mirror v hoteli Carlton pred štvorčlennou porotou. Členom poroty museli nápoj predstaviť, porozprávať o ňom krátky príbeh a namiešať ho v časovom limite 5 minút. Súťaž priniesla žiakom veľa cenných skúseností v oblasti barmanstva. Víťazstvo nám uniklo o vlas. Žiačka Ivana Valentová sa umiestnila na krásnom 4. mieste z počtu 26 súťažiacich. Obom žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Foto v galérii!

• Budapešť

• Perla na Dunaji, metropola strednej Európy. Aj takéto prívlastky má Budapešť, ktorú sme so žiakmi navštívili. Zaujala nás ako mesto s historickými pamiatkami a zaujímavou architektúrou. Najväčším zážitkom boli čarovné vianočné trhy na Vörösmartyho námestí.

• Beseda

• V dňoch 18.11.2019 a 28.11.2019 sme v spolupráci s CPPPaP v Trnave zrealizovali besedy pre žiakov prvých ročníkov na tému: Rasizmus, intolerancia, predsudky.

• Vianočná Viedeň

• Dňa 27.novembra sa žiaci študijného odboru pracovník marketingu zúčastnili odbornej exkurzie vo Viedni.

V nákupnom centre na okraji Viedni si prezreli vianočný sortiment a výzdobu obchodov. V popoludňajších hodinách si prezreli aj vyzdobené centrum Viedne a Vianočné trhy pri radnici.

Foto nájdete v galérii.

• Sommelier Moravy

• Začínajúce mladé somelierky Lovásova Eliška, Pinkasová Emma a Šípková Mária z II. H triedy si v dňoch 20. - 21. 11. 2019 zmerali svoje somelierske zručnosti na medzinárodnej súťaži “Sommelier Moravy” v Znojme. Na súťaži sa darilo aj Davidovi  Hettešovi z V. H triedy, ktorý sa nestratil medzi profesionálmi a obsadil krásne 4. miesto. Táto prestížna súťaž priniesla všetkým cenne skúsenosti a posunula ich v odbornom raste. Žiakom srdečne ďakujeme za reprezentáciu školy. Foto v galérii!

• Športové aktivity našich žiakov

• V uplynulých týždňoch si naši žiaci zmerali svoje sily s rovesníkmi z ostatných stredných škôl vo viacerých kolektívnych aj individuálnych športoch. Foto z akcií nájdete vo fotogalérii.

• Exkurzia v IKEA

• V stredu 13.novembra sa žiaci študijného odboru pracovník marketingu - obchod zúčastnili odbornej exkurzie z predmetu tovaroznalectvo na tému " Iný spôsob predaja tovaru".

Foto nájdete v galérii.

• Finančná gramotnosť pre maturantov

• Vo štvrtok 14.11.2019 sa konala prednáška na tému Finančná gramotnosť mladých ľudí. Prednášku zabezpečila pre našich maturantov spoločnosť PROSIGHT Slovensko a. s.

• Káva Čaj Čokoláda

• Deň plný kávy, čaju a čokolády prežili vo štvrtok 7.11.2019 žiaci tretieho a štvrtého ročníka študijného odboru hotelová akadémia. Strávili čas v spoločnosti ľudí, ktorí robia svoju prácu s láskou a zanietením. Skúsení baristi, teatendri, čokolatieri a barmani im predviedli to najlepšie zo svojej práce. Žiaci ochutnali a spoznali nové chute, vydali sa na exkurziu do sveta čaju, degustovali odrodovú kávu a čokoládu, oddýchli si pri cestovateľskom kine a užili si príjemnú atmosféru Festivalu.

• Majstrovstvá somelierov Slovenska 2019

• Someliersky krúžok bol povzbudiť súčasného aj bývalého žiaka na Majstrovstvách somelierov  Slovenska 2019,  ktoré sa konali dňa 28. 10. 2019  v priestoroch hotela Devín v Bratislave. Súťaže sa zúčastnilo 19 somelierov profesionálov  zo Slovenska aj Českej republiky. Že sa  naši žiaci  stále držia v somelierskej špičke dokazuje aj krásne štvrté miesto, ktoré si v náročnej súťaži odniesol náš bývalý žiak Erik Dorušinec a  David Hetteš z V. H triedy  sa medzi profesionálmi určite nestratil. Začínajúce mladé somelierky  I. a II. ročníka hotelovej akadémie si odniesli inšpiráciu a motiváciu potrebnú pre ich ďalší  someliersky rozvoj.