• Exkurzia vo Viedni

     •  Dňa 5. apríla 2016Exkurzia vo Viedni - Obrázok 1 sa žiaci našej školy navštívili výstavu HOSŤ A HOTEL na výstavisku vo Viedni, kde si prezreli prácu šikovných barmanov, baristov, kuchárov a  najnovšie trendy v zariadení reštaurácií a hotelov. Foto vo fotogalérii.smiley

     • Vitis Trophée Junior 2016

     • Vitis Trophée Junior 2016 - Obrázok 1V dňoch 4. – 5. 4. 2016 sa naše žiačky Klaudia Kusá z I. H a Nina Šallaiová zo IV. H zúčastnili  na prestížnej somelierskej súťaži Vitis Trophée Junior 2016, ktorú vyhlasuje spoločnosť  Hubert J.E.  a Asociácia somelierov Slovenskej republiky.  O získanie titulu junior majster somelier Slovenska znamenalo prejsť niekoľkými, nie ľahkými disciplínami. Najlepší traja somelieri postúpili do finále, v ktorom taktiež museli zvládnuť náročné úlohy.

      Súťaže sa zúčastnilo 27 žiakov z 13 škôl z celého Slovenska. Naša žiačka Nina Šallaiová postúpila medzi troch najlepších somelierov a po skvelom výkone vo finálovom kole obsadila 3. miesto. Foto nájdete vo fotoalbume.

      Žiačkam srdečne gratulujeme a ďakujeme  za úspešnú  reprezentáciu školy.

     • Rodičovské združenie

     • Rodičovské združenie - Obrázok 1Dňa 13.4.2016 o 16:00 sa uskutočnia rodičovské združenia jednotlivých tried.

      Program:

      • vyhodnotenie vyučovacích výsledkov za III. štvrťrok,
      • informácie o maturitných skúškach /končiace maturitné triedy/,
      • informácie o závečných skúškach /3. ročník UO/
     • Gos – ka má najlepšiu „Mladú somelierku“

     • Gos – ka má najlepšiu „Mladú somelierku“ - Obrázok 1V dňoch 21. a 22. 3. 2016 sa naše žiačky  Nina Šallaiová – IV. H a Klaudia Kusá – I. H zúčastnili na 17. ročníku celoslovenskej súťaže „Mladý somelier“  usporiadanej Hotelovou akadémiou Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, ktorú odborne garantuje svetovo uznávaná špička vo vinárskej oblasti – Prof. Fedor Malík. Súťaže sa zúčastnilo 17 žiakov z 9 slovenských a českých škôl. Základ úspechu jednotlivca  spočíval v riešení vedomostného testu , v senzorickom hodnotení  vína a priraďovaní  vhodného vína k vylosovanému jedlu, spojené s jeho korektným servisom.  Žiačka Súkromnej strednej odbornej školy Gos-Sk  Trnava  Nina Šallaiová sa stala víťazkou tejto súťaže.yes

      Žiačkam blahoželáme za reprezentáciu školy!

     • Celoštátna súťaž v darčekovom balení

     • Celoštátna súťaž v darčekovom balení - Obrázok 1Dňa 22.3. 2016 sme sa zúčastnili 13. ročníka celoštátnej súťaže v darčekovom balení s medzinárodnou účasťou v DK Ružinov. Našu školu reprezentovali žiačky  4.ročníka odbor pracovník marketingu-obchod, Monika Bočková a Kristína Čonková.

      Žiačky mohli prezentovať svoje vedomosti, zručnosti a zároveň mohli uplatniť vlastné nápady a estetické cítenie. Po rozhodnutí odbornej poroty získali bronzové medaily.

      Vedenie S SOŠ Gos-Sk ďakuje  žiačkam za reprezentáciu školy.smiley

     • Exkurzia v pivovare

     • Dňa 9.3.2016 sExkurzia v pivovare - Obrázok 1a žiaci zo študijných odborov - čašník, servíka a hotelová akadémia zúčastnili odbornej exkurzie v pivovare Hurbanovo spoločnosti HEINEKEN Slovensko. Žiaci boli oboznámení s históriou, výrobou piva, údržbou pivného zariadenia a narážania piva. Pod odborným dohľadom sa žiaci naučili správne čapovať pivo a na záver si prezreli aj samotnú výrobu tohto zlatého moku.Foto v galérii.

      Ďakujeme firme HEINEKEN SLOVENSKO a.s. za odbornú exkurziu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.smiley

     • Seminár o novovyšľachtených slovenských odrodách

     • Dňa 12. 2. 2016 Seminár o novovyšľachtených slovenských odrodách - Obrázok 1sa naši žiaci v rámci somelierskeho krúžku zúčastnili zaujímavého semináru o novovyšľachtených slovenských odrodách, ktorý sa konal  v Zelenči.  Seminár už desiaty rok organizuje Vinárstvo Blaho.

      Semináru  sa okrem významných vinárov, ktorí sa pestovaním týchto odrôd zaoberajú  zúčastnila aj prvá dáma slovenského vína, zároveň naša  najvýznamnejšia  šľachtiteľka odrôd pani  Ing. Dorota Pospíšilová,  PhD., ktorá vyšľachtila 24 uznaných nových odrôd viniča.

      Naši mladí somelieri tak mali možnosť pri nalievaní degustačných vzoriek získavať cenné informácie o týchto odrodách, ktoré pomaly prenikajú k verejnosti.  Účasť na tejto akcii bola pre našich žiakov veľmi podnetná, kde sa nielen veľa nového naučili, ale mali možnosť sledovať aj plodnú diskusiu vinárov o tejto problematike.  

     • Deviataci pozor !

     • Prvákom, ktorí sa v školskom roku 2017/2018 zapíšu na našu školu, uhradí škola 100% z  ceny pracovného oblečenia resp. kaderníckeho kufríka.

     • - Obrázok 1Dňa 10.12.2015 žiaci našej školy navštívili Štúrovo, kde sa najedli v stredovekom štýle a Ostrihom, kde si pozreli Katedrálu Panny Márie a sv. Vojtecha. Prezreli si tiež centrum tohto malebného maďarského mestečka, ktoré je so SR spojené mostom nad Dunajom.

       

     • Do fotoalbumu boli nahraté fotky z akcie Deň otvorených dverí.

     • Účasť našich žiakov na súťažiach

     • Účasť našich žiakov na súťažiach - Obrázok 1a 21.10.2015 sa žiaci Nina Šallaiová zo IV. H. a Patrik Hajšo z V. H. zúčastnili súťaže Brněnský soudek a Mladý Somelier, ktorú usporiadala Hotelová škola a Vysoká škola obchodní v Brne.

      Ďalšia súťaž pod názvom "Európa 2015" sa uskutočnila dňa  22.10.2015 v Bratislave. Školu reprezentovali Dávid Kotvas zo IV. H. a Alexander Nádaský z III. M. v miešaní nápojov a žiačky Monika Bočková s Nikolou Bučányovou v súťaži jednotlivcov odboru pracovník marketingu.

      V novembri nás reprezentovali na 23. ročníku medzinárodnej barmanskej súťaže EUROCUP 2015 Emma Harachová a Dávid Kotvas zo IV. H. 25.-26. novembra 2015 prebehol 3. ročník somelierskej juniorskej súťaže Sommelier Moravy. kde nás zastupovali okrem Niny Šallayovej zo IV. H. aj prváci Klaudia Kusá a Ivan Stano.

      Fotografie zo súťaže nájdete vo fotogalérií.

     • Súťaž o najkrajší medovníček

     • Súťaž o najkrajší medovníček - Obrázok 1Dňa 2. decembra 2015 sa konala v S SOŠ Gos-Sk súťaž o najkrajší medovníček. Odborná komisia rozhodla o nasledovnom poradí:

      Absolútny víťaz: Voleková Iveta, Holičková Ľubica

      1. miesto: Danová Nikola, Hatala Dušan

      2. miesto: Voržáček Matúš, Zlocha Michal

      3. miesto: Polakovičová Agnes, Vagovičová Michaela Petra

      Súťažné medovníčky nájdete vo fotoalbume.

     • Exkurzia v Prahe

     • Exkurzia v Prahe - Obrázok 1V dňoch 23.11. až 25.11. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili 3-dňového pobytu v Prahe. Počas pobytu si poprezerali najznámejšie miesta v Prahe, navštívili múzeum čokolády v centre Prahy a taktiež sa zúčastnili exkurzie na Vysokej škole hotelovej v Prahe. Foto nájdete v galérii angel

     • Deviataci pozor !!!

     • Deviataci pozor !!! - Obrázok 1Súkromná stredná odborná škola Gos-Sk, Ferka Urbánka 19, Trnava 

      Vás srdečne pozýva na

      ,,DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ"

      ktorý sa bude konať v piatok 04.12.2015 od 8.00 do 13.00 hod.

      Program:

      Od 08.00 budú prebiehať počas celej akcie tieto aktivity:

      V odborných učebniach – flambovanie ovocia a palaciniek.

      Príprava a ochutnávka teplých pokrmov a teplých nápojov.

      Príprava miešaných nápojov, zdobenie medovníkov, ukážky studených jedál pripravovaných žiakmi , ukážky slávnostných tabúľ a somelierskeho stola , ukážky balenia a úprava darčekových balíkov a košov, prehliadky odborných učební a iných priestorov školy.

      Od 09.00 hod. do 9.30 hod. – rozhovor s absolventami školy, futbalistami Spartaka Trnavy Ľubošom Kamenárom a Martinom Mikovičom.

      Od 09.30 do 10.00 hodautogramiáda a fotenie s futbalistami.

      !!! Aj v školskom roku 2016/2017 poskytneme prvákom 50% zľavu na pracovné oblečenie !!!

      Letak_-Pozvanka.pdf

     • Beseda s pracovníkmi CPPPaP

     • Beseda s pracovníkmi CPPPaP - Obrázok 1V dňoch 17., 21. a 28. septembra sa žiaci všetkych prvých ročníkov zúčastnili besedy na tému Šikanovanie a prevencia. Žiaci besedovali s odborníkmi v danej oblasti z  pracoviska CPPP a P v Trnave.

     • 18-te výročie založenia Vinárstva Mrva&Stanko

     • 18-te výročie založenia Vinárstva Mrva&Stanko - Obrázok 1Dňa 10.9.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili školskej akcie vo Vinárstve Mrva&Stanko. Táto akcia sa konala pri príležitosti 18-teho výročia založenia Vinárstva Mrva&Stanko. Akciu moderoval p. Marek Vašut. Pre pozvaných hostí bol pripravený pestrý program a občerstvenie. Žiaci našej školy zabezpečovali počas tejto akcie obsluhu v jednotlivých častiach vinárstva.

      Vinárstvu Mrva&Stanko blahoželáme k výročiu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

      18-te výročie založenia Vinárstva Mrva&Stanko - Obrázok 2

     • Odborná exkurzia vo vinárstve Mrva&Stanko

     • VýrobOdborná exkurzia vo vinárstve Mrva&Stanko - Obrázok 1a vína je zdanlivo jednoduchá, pretože veľa práce urobí za vinára príroda. V skutočnosti je to omnoho zložitejšie. Za každou fľašou vína sa skrýva celý rad pracovných a technologických postupov, ktoré vyžadujú skúsenosti, majstrovstvo a najmä cit. Práve svetové majstrovstvo výroby vína spoznávali v pondelok 15. júna 2015 žiaci 2. ročníka ŠO hotelová akadémia v známom vinárstve Víno Mrva&Stanko. Vrámci odbornej exkurzie absolvovali prehliadku spojenú s odborným výkladom o zbere hrozna, výrobe vína, dozrievaní v sudoch a uskladnení v najznámejšom vinárstve z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Foto v galérii.

     • Exkurzia v Rakúsku

     • Poklady Neziderského jazera obExkurzia v Rakúsku - Obrázok 1javovali v piatok 12.6.2015 tretiaci ŠO kuchár, čašník, hotelová akadémia a žiaci prvého ročníka ŠO spoločné stravovanie. Rakúsky Burgenland je charakteristický miernou klímou, 300 slnečnými dňami v roku, jedinečnou prírodnou rezerváciou, panónskou kuchyňou a výrobou vín medzinárodnej kvality. Práve kuchyňu, pestovanie viniča a výrobu vín spoznávali žiaci vrámci tematickej odbornej exkurzie v mestečkách Rust, Mörbisch am See, Illmitz a Mönchhof. Foto v galérii.

     • Exkurzia v Bratislave

     •  Dňa 11.6.2015 žiaci IV. H a II. H. sa zúčastnili exkurzie v Bratislave, kde si prezreli historické centrum, hotel Carlton a priestory parlamentu SR. Foto najdete vo fotogalérii.

     • Deviataci pozor !!!

     • Oznamujeme Vám, že máme ešte voľné miesta v 3-ročných učebných odboroch Deviataci pozor !!! - Obrázok 16445 H kuchár, 6444 H čašník-servírka a 6456 H kaderník a taktiež v štvorročných študijných odboroch 6445 K kuchár, 6444 K čašník,servírka, 6405 K pracovník marketingu. Prihášku si môžete podať osobne na sekretariáte školy alebo poštou na adresu školy. Tešíme sa na Vás !