• - Obrázok 1Dňa 10.12.2015 žiaci našej školy navštívili Štúrovo, kde sa najedli v stredovekom štýle a Ostrihom, kde si pozreli Katedrálu Panny Márie a sv. Vojtecha. Prezreli si tiež centrum tohto malebného maďarského mestečka, ktoré je so SR spojené mostom nad Dunajom.

       

     • Do fotoalbumu boli nahraté fotky z akcie Deň otvorených dverí.

     • Účasť našich žiakov na súťažiach

     • Účasť našich žiakov na súťažiach - Obrázok 1a 21.10.2015 sa žiaci Nina Šallaiová zo IV. H. a Patrik Hajšo z V. H. zúčastnili súťaže Brněnský soudek a Mladý Somelier, ktorú usporiadala Hotelová škola a Vysoká škola obchodní v Brne.

      Ďalšia súťaž pod názvom "Európa 2015" sa uskutočnila dňa  22.10.2015 v Bratislave. Školu reprezentovali Dávid Kotvas zo IV. H. a Alexander Nádaský z III. M. v miešaní nápojov a žiačky Monika Bočková s Nikolou Bučányovou v súťaži jednotlivcov odboru pracovník marketingu.

      V novembri nás reprezentovali na 23. ročníku medzinárodnej barmanskej súťaže EUROCUP 2015 Emma Harachová a Dávid Kotvas zo IV. H. 25.-26. novembra 2015 prebehol 3. ročník somelierskej juniorskej súťaže Sommelier Moravy. kde nás zastupovali okrem Niny Šallayovej zo IV. H. aj prváci Klaudia Kusá a Ivan Stano.

      Fotografie zo súťaže nájdete vo fotogalérií.

     • Súťaž o najkrajší medovníček

     • Súťaž o najkrajší medovníček - Obrázok 1Dňa 2. decembra 2015 sa konala v S SOŠ Gos-Sk súťaž o najkrajší medovníček. Odborná komisia rozhodla o nasledovnom poradí:

      Absolútny víťaz: Voleková Iveta, Holičková Ľubica

      1. miesto: Danová Nikola, Hatala Dušan

      2. miesto: Voržáček Matúš, Zlocha Michal

      3. miesto: Polakovičová Agnes, Vagovičová Michaela Petra

      Súťažné medovníčky nájdete vo fotoalbume.

     • Exkurzia v Prahe

     • Exkurzia v Prahe - Obrázok 1V dňoch 23.11. až 25.11. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili 3-dňového pobytu v Prahe. Počas pobytu si poprezerali najznámejšie miesta v Prahe, navštívili múzeum čokolády v centre Prahy a taktiež sa zúčastnili exkurzie na Vysokej škole hotelovej v Prahe. Foto nájdete v galérii angel

     • Deviataci pozor !!!

     • Deviataci pozor !!! - Obrázok 1Súkromná stredná odborná škola Gos-Sk, Ferka Urbánka 19, Trnava 

      Vás srdečne pozýva na

      ,,DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ"

      ktorý sa bude konať v piatok 04.12.2015 od 8.00 do 13.00 hod.

      Program:

      Od 08.00 budú prebiehať počas celej akcie tieto aktivity:

      V odborných učebniach – flambovanie ovocia a palaciniek.

      Príprava a ochutnávka teplých pokrmov a teplých nápojov.

      Príprava miešaných nápojov, zdobenie medovníkov, ukážky studených jedál pripravovaných žiakmi , ukážky slávnostných tabúľ a somelierskeho stola , ukážky balenia a úprava darčekových balíkov a košov, prehliadky odborných učební a iných priestorov školy.

      Od 09.00 hod. do 9.30 hod. – rozhovor s absolventami školy, futbalistami Spartaka Trnavy Ľubošom Kamenárom a Martinom Mikovičom.

      Od 09.30 do 10.00 hodautogramiáda a fotenie s futbalistami.

      !!! Aj v školskom roku 2016/2017 poskytneme prvákom 50% zľavu na pracovné oblečenie !!!

      Letak_-Pozvanka.pdf

     • Beseda s pracovníkmi CPPPaP

     • Beseda s pracovníkmi CPPPaP - Obrázok 1V dňoch 17., 21. a 28. septembra sa žiaci všetkych prvých ročníkov zúčastnili besedy na tému Šikanovanie a prevencia. Žiaci besedovali s odborníkmi v danej oblasti z  pracoviska CPPP a P v Trnave.

     • 18-te výročie založenia Vinárstva Mrva&Stanko

     • 18-te výročie založenia Vinárstva Mrva&Stanko - Obrázok 1Dňa 10.9.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili školskej akcie vo Vinárstve Mrva&Stanko. Táto akcia sa konala pri príležitosti 18-teho výročia založenia Vinárstva Mrva&Stanko. Akciu moderoval p. Marek Vašut. Pre pozvaných hostí bol pripravený pestrý program a občerstvenie. Žiaci našej školy zabezpečovali počas tejto akcie obsluhu v jednotlivých častiach vinárstva.

      Vinárstvu Mrva&Stanko blahoželáme k výročiu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

      18-te výročie založenia Vinárstva Mrva&Stanko - Obrázok 2

     • Odborná exkurzia vo vinárstve Mrva&Stanko

     • VýrobOdborná exkurzia vo vinárstve Mrva&Stanko - Obrázok 1a vína je zdanlivo jednoduchá, pretože veľa práce urobí za vinára príroda. V skutočnosti je to omnoho zložitejšie. Za každou fľašou vína sa skrýva celý rad pracovných a technologických postupov, ktoré vyžadujú skúsenosti, majstrovstvo a najmä cit. Práve svetové majstrovstvo výroby vína spoznávali v pondelok 15. júna 2015 žiaci 2. ročníka ŠO hotelová akadémia v známom vinárstve Víno Mrva&Stanko. Vrámci odbornej exkurzie absolvovali prehliadku spojenú s odborným výkladom o zbere hrozna, výrobe vína, dozrievaní v sudoch a uskladnení v najznámejšom vinárstve z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Foto v galérii.

     • Exkurzia v Rakúsku

     • Poklady Neziderského jazera obExkurzia v Rakúsku - Obrázok 1javovali v piatok 12.6.2015 tretiaci ŠO kuchár, čašník, hotelová akadémia a žiaci prvého ročníka ŠO spoločné stravovanie. Rakúsky Burgenland je charakteristický miernou klímou, 300 slnečnými dňami v roku, jedinečnou prírodnou rezerváciou, panónskou kuchyňou a výrobou vín medzinárodnej kvality. Práve kuchyňu, pestovanie viniča a výrobu vín spoznávali žiaci vrámci tematickej odbornej exkurzie v mestečkách Rust, Mörbisch am See, Illmitz a Mönchhof. Foto v galérii.

     • Exkurzia v Bratislave

     •  Dňa 11.6.2015 žiaci IV. H a II. H. sa zúčastnili exkurzie v Bratislave, kde si prezreli historické centrum, hotel Carlton a priestory parlamentu SR. Foto najdete vo fotogalérii.

     • Deviataci pozor !!!

     • Oznamujeme Vám, že máme ešte voľné miesta v 3-ročných učebných odboroch Deviataci pozor !!! - Obrázok 16445 H kuchár, 6444 H čašník-servírka a 6456 H kaderník a taktiež v štvorročných študijných odboroch 6445 K kuchár, 6444 K čašník,servírka, 6405 K pracovník marketingu. Prihášku si môžete podať osobne na sekretariáte školy alebo poštou na adresu školy. Tešíme sa na Vás !

     • Účasť žiakov na výstave GENESIS

     • Účasť žiakov na výstave GENESIS - Obrázok 1

      Žiaci I.H. triedy sa zúčastnili dňa 29.apríla 2015 unikátnej putovnej vedecko-historickej výstavy Genesis zameranej na vysvetlenie evolúcie alebo stvorenie sveta a človeka. Videli zbierku skamenelín, obrazy, knihy a tiež krátky kreslený film. 

       
     • Beseda s Martinom Rauschom

     • Beseda s Martinom Rauschom - Obrázok 1Dňa 22.4.2015 prijal pozvanie našej školy známy televízny moderátor, vynikajúci kuchár-vegetarián a tiež autor dvoch kníh o vegetariánskych jedlách Martin Pyco Rausch. Besedu s ním viedol žiak IV. H. Patrik Hajšo.Pyco si zaspomínal na svoje študentské časy, keď študoval v hotelovej škole v Bratislave, priblížil svoje kulinárske umenie a predstavil svoje kuchárske knihy Moje jedlo 1,2. Po besede nechýbalo fotografovanie a autogramiáda spojená s predajom knihy MOJE JEDLO 2. 

      My sme ho prekvapili tým, že sme pripravili podľa jeho receptov vybrané jedlá. Beseda sa niesla v príjemnej atmosfére a odniesli sme si veľa pekných zážitkov. Foto v albume. 

     • Trophée Hubert 2015

     • NašTrophée Hubert 2015 - Obrázok 1i žiaci Šallaiová Nina a Patrik Hajšo sa dňa 20. apríla 2015 zúčastnili na piatom ročníku súťaže Trophée Hubert, ktorá je považovaná za majstrovstvá republiky somelierov, pretože jej víťaz reprezentuje Slovensko na majstrovstvách Európy.

       Súťaže sa mohli zúčastniť všetci, ktorí dosiahli vek 18 rokov, profesne sa venujú nápojom a jedlám, alebo sa na túto profesiu pripravujú. Cieľom podujatia bolo zdôrazniť potrebu tejto náročnej profesie someliera v súčasnej gastronómii.

      Všetky tieto disciplíny boli mimoriadne náročné, a preto si naši žiaci zaslúžia náš obdiv, že prijali takúto výzvu a zúčastnili sa tejto súťaže. Získali cenné skúsenosti, ktoré zúročia v ďalšom svojom raste. Okrem skúseností mali možnosť stretnúť sa s profesionálmi someliermi, ktorí pracujú nielen v našich popredných hoteloch a reštauráciách, ale aj v zahraničí.  Súťaže sa zúčastnili somelieri, ktorí pracujú v Českej republike, v Londýne, ale aj v Kalifornii.

     • Najnovšie víťazstvo

     •  

      Najnovšie víťazstvo - Obrázok 1

      Žiaci Súkromnej SOŠ Gos – Sk Trnava  Emma Harachova a Alexander Nádaský  sa v dňoch 23.03. -25.03. 2015 zúčastnili barmanskej súťaže „ IX. ročník CASSOVIA CUP 2015“, ktorá sa konala v Košiciach. Súťaže sa zúčastnilo 46 žiakov stredných škôl z celého Slovenska. Organizátorom súťaže bola hotelová akadémia Košice a Slovenská barmanská asciácia. Všetci súťažiaci museli prvý deň zvládnuť písomný test z oblasti barmanstva a všeobecný prehľad informácií.  Druhý deň súťaž pokračovala v príprave miešaných nápojov v kategórii Soft drink  a Long drink. Počas dvojdňovej súťaže odborná porota zostavená z členov Skba, na čele s prezidentom Skba  Ing. Jozefom Rothom, starostlivo sledovala prípravu miešaných nápojov – techniku, chuť vôňu a vzhľad nápojov. Po sčítaní všetkých bodov boli na slávnostnej recepcii vyhlásené výsledky

      Emma Harachová získala 3. miesto absolútny víťaz na barmanskej súťaži CASSOVIA CUP 2015 .

      Srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu. Foto v galérii smiley

     • Maturanti Gos-ky v projekte pivného somelierstva

     • Maturanti Gos-ky v projekte pivného somelierstva - Obrázok 1V priestoroch našej školy žiaci IV. ročníka ŠO Kuchár absolvovali dňa 11.2.2015 ďalšiu časť tréningu v rámci projektu pivného somelierstva spoločnosti HEINEKEN s názvom Sedem chutí piva.

      Za firmu Heineken s Horeca Development Manager Monikou Kottmanovou, obchodným sládkom Karolom Francem a šéfkuchárom Lacim Hornáčkom naši štvrtáci mali možnosť párovať pripravené jedlá s pivom. Hneď zrána si žiaci teoreticky zopakovali pestrý svet piva a jeho rôzne chute. Po zaujímavom a dôležitom úvode sme sa dostali do ďalšej časti pivného dňa zameraného na praktickú prípravu jedál našimi žiakmi. Ich prípravu sledoval šéfkuchár p. Hornáček s jeho radami si vylepšovali techniku a chuťový segment pripravovaných jedál.  Zaujímavou časťou dňa bolo párovanie jedál s pivom, výsledkom čoho bolo vytvorenie rôznych chuťových kombinácií jedál s rôznymi pivami z jednotlivých chuťových kategórií, ktoré spolu vytvárajú zaujímavé kombinácie.

      Tento deň znamenal pre našich žiakov veľký posun vpred v poznaní chuťových profilov jednotlivých pív a základných pravidiel ich kombinovania s jedlom.

      Ďalšie stretnutie bude v pivovare v Hurbanove pokračovať tréningom Umenie čapovať.

      Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérií wink

     • Barmanská súťaž

     • Barmanská súťaž - Obrázok 1Žiaci Súkromnej strednej odbornej školy Gos-Sk sa dňa 30. 01. 2015 zúčastnili  barmanskej súťaže 1. MASTER CUP 77, ktorý sa konal na Výstave Danubius Gastro 2015 v Bratislave

      Garantom súťaže bol prezident Slovenskej barmanskej asociácie  Ing. Jozef Roth.

      Súťaže sa zúčastnilo 69 žiakov stredných škôl z celého Slovenska.

      Našu školu reprezentovali žiaci: Harachová EmmaAlexander Nádaský. Súťažili v kategórii long drink a pripravovali tri porcie.

      Naša žiačka Emma Harachová získala 3. miesto v kategórii Junior Classic Bartending

      V sobotu 31. 01. 2015 pokračovala na Danubius Gastro 2015 barmanská súťaž v kategórii COSMOPOLITAN Double Cross. Našu školu na tejto súťaži reprezentoval žiak Dávid Kotvas., ktorý pripravoval 5 porcií nápoja fancy cosmopolitan.

      Ďakujeme za reprezentáciu a srdečne blahoželáme. Foto zo súťaže nájdete vo fotogalérii.

     • Odborná exkurzia

     • Odborná exkurzia - Obrázok 1Dňa 1.12.2014 sa žiaci tried II. H., III. H., IV. H. zúčastnili odbornej exkurzie vo firme HUBERT J. E. SPOL. S R.O. v Seredi a vo výrobnom závode Coca-Coly v Lúke,kde si prezreli ako sa vyrábajú produkty týchto firiem. Foto z exkurzie nájdete v galérií.Odborná exkurzia - Obrázok 2